Celulitida

Odstranění celulitidy je jeden z nejtěžších bojů pro ženy.Zaměříme se tedy na její význam a podstatu.

Pojem celulitida nebo pomerančová kůra,je nesprávné pojmenování, které obecně odkazuje na obezitu  nebo ukládání tuků v určitých oblastech těla.V daném směru může docházet k zánětlivému onemocnění.

Skutečná celulitida je (fibrosclerotic edém) by neměla být považována za pouhý estetický koncept nebo jako subjekt adiposity.Jedná se o onemocnění, které postihuje nejen tukové buňky, ale také intersticiální tkáně a menší krevní cévy, nicméně, celulitida prochází změnou v pojivové tkáni,dochází k hromadění tuku, tekutin a toxinů. Při této dysfunkci, kůže se zdá být trochu nepravidelná a hrbolatá,to je pojem "pomerančové kůry".

Co způsobuje celulitidu?  

 

Endokrinní faktory: Je zřejmé, že existuje vztah mezi výskytem celulitidy a hormonálními výkyvy, že ženy jsou vystaveny v celém jeho vývoji.První proto, že se nemoc objeví s fyziologickými hormonálními změnami u žen (puberta, těhotenství, šestinedělí, což je antikoncepce, nebo menopauza).Za druhé proto, že četné studie dokládají, že oba hormony estrogen a progesteron (oba hormony typicky ženské) mají přímý vliv na tukové tkáně, které jsou zodpovědné za zvýšený objem tukových buněk v určitých oblastech těla ženy.

 

Enzymatické faktory: lipoproteiny, triglyceridů, systémů a adenylyl cyclase-cyklického AMP, jsou enzymové systémy,které jsou známé více či méně  v tukové tkáni u pacientů celulitidy.

 

 

Psychosomatické faktory: U pacientů  se projevují především jevy úzkosti,stres, emoce apod.Mají větší nestabilitu v metabolismu a jednání hormonů (adrenalin a noradrenalin), vyrábějící hyperaktivní jevy, které jsou mnohem více náchylní k celulitidě.

 

 

Genetické faktory: Je statisticky dokázané,že velkou úlohu předpokladu obezity hraje dědičnost.

 

 

Dietní faktory: Existuje vztah mezi obezitou a přejídáním.Nárazová a nepravidelná strava ve větším množství.V podstatě můžeme vztáhnout toxické návyky - dietní vzhled celulitidy: šňupací tabák, alkohol, nezdravé jídlo, pikantní a silné koření atd.A samozřejmě důsledky nevyvážené stravy, hyperurikémie, hypercholesterolémie, tendence k zácpě, špatná hygiena života atd.

 

Cévní faktory: Jsou zásadní a určují vzhled celulitidy.To je velmi běžné u lidí,kteří trpí zjevně příznaky celulitidy,hlavně žilní bolesti, těžkosti, únava, křečové žíly a křečové žíly v dolních končetinách.

 

Jak bojovat proti celulitidě.

 

 

1 .- Pít vodu.Voda odstraňuje toxiny v těle.Množství vody, které se spotřebuje se liší od každého z nás,ale 8 sklenic je doporučeno.

 

2 .-  Snažte se konzumovat s mírou.Pamatujte si, že konzervované maso, sýry a některé další upravené potraviny, jako jsou sušené nebo konzervované polévky mají hodně soli.Vyhněte se aromatickému koření. 

3 .- Přírodní vlákniny v potravinách nám pomáhají,aby náš trávicí systém  bezpečně odstranil všechny odpady.Jezte čerstvou zeleninu,jako je špenát a vyhněte se mouce a umělým sladidlům.

4 .- Vyhněte se margarínu a vepřovému sádlu.Při vaření preferujte oleje s nízkým obsahem tuku.Vyvarujte se smažených jídel, jako bramborové lupínky nebo smažené kuře.Vyhněte se majonéze a salátovým dressinkům, které také obsahují majonézu.Majonéza se vyrábí z ropy a vaječného žloutku.Vždy upřednostňujeme používání másla od margarínu.

5 .- Pepř a jiné druhy koření můžou dráždit žaludek a přispívají k hromadění toxinů v těle.

6 .- Vyhněte se syceným nápojům, jsou plné umělých přísad a bez živin.

7 .- Dávejte si pozor na stravu.Zdravá a vyvážená strava výrazně zlepšuje boj proti celulitidě.Je velmi důležité jíst hodně zeleniny,zejména surové.Ta nabízí mnoho minerálů,vitamínů a méně kalorií.Vhodné jsou vařené brambory,hlávkový salát,cibule,fenykl,chřest,fazolové lusky,paprika a žampiony.Jezte také ovoce,které je vhodné proti zácpě a napomáhá k odstranění toxinů,které hrají důležitou roli u celulitidy.Vhodné jsou třešně,švestky,čerstvý ananas,meloun,broskve,jablka,hroznové víno,jahody a grapefruit.

8 .- Jezte uvolněně a pokud možno ve stejnou dobu,bez vynechání jídla během dne.

9 .- Vyhněte se rafinované mouce a prázdným kaloriím,jako jsou bílý chléb a pečivo.

10 .- Některé vitamínové produkty pomáhají spalovat tuk efektivněji a zlepšují stav celulitidy.

11 .- Pravidelné masáže aktivují krevní oběh a pomáhají eliminovat toxiny.

12 .- Cvičení a dostatek pohybu.Svižná chůze s pohodlnou obuví,chůze do schodů a další aerobní aktivita je vhodná.Pokud sedíte,položte si nohy nad úroveň pasu.

 


ZTg1ZjM1OG