Úvod » KREATIN » Creatine fuel


Creatine fuel

120 kapslí

 

Číslo produktu: 579
Výrobce: Twinlab
Druh: Kreatin
Příchuť: 120 kapslí
běžná cena 1 108 Kč
naše cena:
746 Kč

100% čistý kreatin monohydrát ve farmaceutické kvalitě.

Kreatin je organická látka nebílkovinné povahy, kterou si organizmus vyrábí sám z aminokyselin arginin a methionin. Po vazbě s kyselinou fosforečnou se z něj stává kreatin fosfát. Kreatin hraje v organizmu důležitou roli při přenosu energie. Svalovou práci umožňuje látka zvaná adenosin trifosfát (ATP). Jeho koncentrace v organizmu je poměrně malá a stačí pouze na několik desítek vteřin výkonu. ATP ve svalech se tvoří průběžně a pokud není ihned spotřebován, ukládá se jako kreatin fosfát do zásoby, čímž se vytváří pohotová rezerva energie. Při kontrakci svalů vzniká zpětnou reakcí opět ATP nebo je kreatin fosfát přímo hydrolyzován za současného uvolnění energie.

 • poskytuje okamžitý zdroj energie Zásoba vytvořeného vlastního kreatinu stačí pouze na chvilkový výkon. Bylo jednoznačně prokázáno, že podáváním kreatinu lze zvýšit zásoby kreatinu a tím zlepšit výkon.
 • stimuluje tvorbu svalové hmoty Kreatin vniká spolu s proudem aminokyselin přímo do svalové buňky, kde na sebe naváže vodu a tím rapidně zvýší nejen její objem, ale způsobí i značný nárůst síly a navíc, transportovaným aminokyselinám umožňuje mnohem lepší absorpci přímo do svalové tkáně, čímž se stimuluje syntéza proteinu, což nutně vede k tvorbě další svalové hmoty.
 • zvýšení síly a zvětšení objemu a hustoty svalové hmoty

  VHODNÝ PRO :

  silové sporty

  DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

  6 kapslí denně, přednostně 3 kapsle před tréninkem a 3 kapsle po tréninku.

  SLOŽENÍ:

  Obsah v 1 kapsli:

  kreatin monohydrát (700mg)


 • NTQ5Y