ZAJÍMAVOSTI » ANABOLICKÉ STEROIDY

Anabolické steroidy

 

Účinky Anabolické steroidy
Anabolické steroidy jsou v některých kruzích celkem kontroverzní téma.Navzdory této skutečnosti mnoho lidí jich na celém světě zneužívají,avšak rizika převažují nad přínosy užívání steroidů téměř ve všech případech.

Účinky anabolických steroidů jsou dobře známé v lékařské komunitě, a do jisté míry i v kulturistice. Nicméně, existuje mnoho mylných představ o způsobu, jakým anabolické steroidy mohou ovlivnit tělo.


Mnoho kulturistů používá anabolických steroidů z jednoho důvodu. Steroidy, spolu s růstovým hormonem, podporují růst svalové hmoty. Stručně řečeno, tyto látky rychlou cestou přinesou výsledky. 
Ačkoli steroidy jsou v některých případech oprávněně předepisovány lékařem k léčbě zdravotního stavu pacienta,používání se záměrem budování velké svalové hmoty  může vyústit v několik nepříjemných vedlejších účinků.

Mezi vedlejší účinky, které vznikají při jednotlivých zneužívání steroidů jsou následující:

1.Feminizace u mnoha mužů, protože vzhledem k tomu, že konečný výsledek užívání steroidů zvedá hladinu estrogenu v těle. V důsledku toho můžeme vidět na rozvoji hrudníku vystouplé bradavky.


2. Zneužívání steroidů vede k poškození jater a dokonce i k jejich selhání.

 
3. Pokud je v mužském těle vyšší hladina testosteronu může docházet k neovladatelnému chování a velké agresi.


4. Anabolické steroidy zadržují v těle přebytečnou vodu a zvyšují celkovou hmotnost. Proto budou svaly mnohem robustnější. Nicméně zvýšení retence tekutin způsobuje tlak na srdce, zvýšení krevního tlaku a obecně zhoršuje individuální riziko srdečního infarktu.

Účinky anabolických steroidů jsou stále zřetelnější.Příkladem sportovce,který vidinou ohromných svalů podlehl prokazatelně užívání zakázaných látek je Greg Valentino.

 

 

 

 


ZWU3NG